desktop
+98-51-31772
fides
  دوشنبه 26 خرداد 1399
2263  

تای (Tie) در ویزای توریستی چیست؟

برای گرفتن هر یک از انواع  ویزا، به‌عنوان‌مثال ویزا برای مهاجرت به کانادا فرد باید بتواند شرایط و ملزومات موردنیاز آن ویزا را دارا باشد. در تمامی ویزاهای موقت، اثبات این موضوع که فرد پس از اتمام مدت ویزایی که دریافت کرده، به کشور خود بازمی‌گردد و قصد ماندن در کشور مقصد را ندارد، اهمیت فراوانی دارد؛ و اهمیت این موضوع تا آنجاست که درصورتی‌که نتواند این مسئله را اثبات کند، آفیسر مربوطه در سفارت هر کشور، ویزای ورود برای فرد صادر نخواهد کرد و درخواست ویزای فرد را رد یا ریجکت (Reject) خواهد نمود.

یکی از موارد مهمی که در سفارت هر کشور هنگام بررسی درخواست متقاضی ویزا برای احتمال بازگشت فرد پس از اتمام ویزا به کشورش موردتوجه قرار می‌گیرد، تای های فرد در کشور مبدأ است. در این مقاله، به بررسی تای (Tie) در ویزاهای موقت و به‌ویژه ویزای توریستی خواهیم پرداخت. در ابتدا مفهوم تای (Tie) در ویزای توریستی را بررسی می‌کنیم. همچنین برای اطلاع از تای برای مهاجرت به کانادا یا سایر کشورها می‌توانید با مشاورین فیدس تماس بگیرید.

منظور از تای (Tie) در ویزای توریستی، وابستگی‌ها و گره‌های فرد درزمینهٔ های خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی با کشورش است. به‌طورکلی تای (Tie) هر چیزی است که نشان دهد فرد بعد از اتمام زمان ویزای صادرشده، حاضر به از دست دادن آن نبوده و به خاطر آن، به کشوری که در آن اقامت دارد، بازخواهد گشت. فرد با داشتن هر یک از مواردی که وابستگی‌اش را با کشورش اثبات کند، شانس قبول شدن ویزا را افزایش می‌دهد.
در ادامه، انواع تای و مواردی که تای (tie) محسوب می‌شوند را بررسی خواهیم کرد.

تای (Tie) را معمولاً به چند دسته تقسیم می‌کنیم: خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی

در اکثر موارد به علت عدم تای به کشور مبدأ متقاضیان دچار مشکلاتی مثل، امکان اجازه مهاجرت به کانادا را نداشته و نخواسته‌اند ویزای خود را دریافت کنند. این اطلاعات باید بسیار دقیق و منظم بوده و تمام موارد را اعلام کند. این توضیحات می‌تواند والدین، داشتن خواهران و برادران، مسئولیت‌ها، دارایی‌ها، سابقه کاری و پیشنهادهای شغلی معتبر و وضعیت اقتصادی و…. را باید خیلی دقیق اعلام کنید. هراندازه وابستگی شما بیشتر باشد احتمال و امکان دریافت و قبولی شما نیز ممکن است بیشتر باشد.

در ادامه مقاله قصد داریم تا به‌صورت مختصر هریک از تای ها را برسی کنیم. برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی با فیدس همراه باشید.

تای (Tie) اجتماعی:

تای اجتماعی شامل جاب آفر، تعهد سربازی، اجاره‌نامه‌ی خانه برای بعد از بازگشت، داشتن self-business (شغلی که خود فرد مالک آن بیزنس باشد)  یا شغل والدین با درآمد مناسب در کشور خود، فرصت‌های شغلی که بعد از بازگشت به کشور برای فرد حفظ‌شده باشند. گرفتن مرخصی از کارفرما مبنی بر اینکه موقعیت شغلی فرد، برای بعد از بازگشت فرد به کشورش، محفوظ خواهد ماند.
به‌طورکلی، هر چه قدر تای (Tie) های فرد با کشورش بیشتر و محکم‌تر باشد، احتمال بازگشتن فرد به کشورش بیشتر بوده و به‌تبع آن شانس ویزا شدن فرد در ویزاهای موقت، افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که وجود تای (Tie) ها، در برنامه‌هایی که منجر به اقامت دائم می‌شوند نظیر برنامه‌ی خوداشتغالی فدرال کانادا یا برنامه‌های کارآفرینی استان‌های مختلف یا برنامه‌ی اکسپرس انتری، به‌هیچ‌عنوان ضروری نیست.

تای (Tie) خانوادگی:

تای خانوادگی شامل داشتن پدر و مادر در کشور خود، سن زیاد پدر و مادر، بیماری پدر و مادر، تک‌فرزند بودن، تک پسر یا تک دختر بودن،  داشتن همسر در کشور خود و مهم‌تر از همه‌ی این موارد، داشتن فرزند در کشور خود است.

تای (Tie) اقتصادی:

تای اقتصادی شامل تمامی سرمایه‌گذاری‌های فرد در بورس و سهامی که در شرکت‌ها به نام فرد است، اسناد ملکی که به نام فرد وجود دارد، درآمد ماهانه‌ی ثابت و بالا، جواز کسب‌هایی که به نام فرد است، شرکت‌هایی که به نام فرد ثبت‌شده، شغل‌های پایدار و ثابت، از قبیل استخدام فرد در ارگان‌های دولتی و خصوصی که از طرف کارفرما برای فرد بیمه رد شده باشد، است.

سخن پایانی
ما در فـیــدس از مشاوران دارای مجوز در کشورهای مقصد و کارشناسان خبره بین‌المللی درزمینهٔ کاریابی بین‌المللی و اعزام دانشجو و اخذ ویزا در گروه خود بهره می‌بریم. فـیــدس دارای گروه پشتیبانی باتجربه بوده که در تمام‌روزهای هفته و تمام ساعات کاری پاسخگوی تمامی سؤالات شما عزیزان می‌باشند. فـیــدس به‌صورت سازمانی فعالیت می‌کند و تمامی پرونده‌ها را به دلیل جلوگیری از هرگونه خطای انسانی توسط کارشناسان و وکلای مربوطه به‌دفعات بازبینی و چک می‌نماید. برای مهاجرت به کانادا یا سایر کشورها فیدس تا پایان مسر مهاجرت کنار شما خواهد بود.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/03/10

عالی بود

پاسخ