desktop
+98-51-31772
fides
  دوشنبه 26 خرداد 1399
225  

تای(Tie) در ویزای توریستی چیست ؟


برای گرفتن هر یک از انواع  ویزا ، فرد باید بتواند شرایط و ملزومات مورد نیاز آن ویزا را دارا باشد .
در تمامی ویزا های موقت ، اثبات این موضوع که فرد پس از اتمام مدت ویزایی که دریافت کرده ، به کشور خود بازمیگردد و قصد ماندن در کشور مقصد را ندارد ، اهمیت فراوانی دارد. و اهمیت این موضوع تا آنجاست که در صورتی که نتواند این مسئله را اثبات کند ، آفیسر مربوطه در سفارت هر کشور، ویزای ورود برای فرد صادر نخواهد کرد و درخواست ویزای فرد را رد یا ریجکت (Reject)  خواهد نمود.
یکی از موارد مهمی که در سفارت هر کشور هنگام بررسی درخواست متقاضی ویزا برای احتمال بازگشت فرد پس از اتمام ویزا به کشورش مورد توجه قرار میگیرد ، تای ها و علقه های فرد در کشور مبداء می باشد.
در این مقاله ، به بررسی تای (Tie) در ویزاهای موقت و به ویژه ویزای توریستی خواهیم پرداخت.
در ابتدا مفهوم تای (Tie)  در ویزای توریستی را بررسی می کنیم.
منظور از تای (Tie) در ویزای توریستی ، وابستگی ها ، علقه ها و گره های فرد در زمینه های خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی با کشورش می باشد .
به طور کلی تای (Tie) هر چیزیست که نشان دهد فرد بعد از اتمام زمان ویزای صادر شده ، حاضر به از دست دادن آن نبوده و به خاطر آن ، به کشوری که در آن اقامت دارد ، باز خواهد گشت .
فرد با داشتن هر یک از مواردی که وابستگی اش را با کشورش اثبات کند ، شانس قبول شدن ویزا را افزایش می دهد .
در ادامه ، انواع تای و مواردی که تای (tie) محسوب میشوند را بررسی خواهیم کرد.

تای (Tie) را معمولا به چند دسته تقسیم میکنیم : خانوادگی ، اقتصادی ، اجتماعی .


تای (Tie) خانوادگی:

شامل داشتن پدر و مادر در کشور خود ، سن زیاد پدر و مادر ، بیماری پدر و مادر، تک فرزند بودن ، تک پسر یا تک دختر بودن ،  داشتن همسر در کشور خود ، و مهم تر از همه ی این موارد ، داشتن فرزند در کشور خود می باشد .

تای (Tie) اقتصادی:

شامل تمامی سرمایه گذاری های فرد در بورس و سهام هایی که درشرکت ها به نام فرد می باشد ، اسناد ملکی که به نام فرد وجود دارد ، درآمد ماهانه ی ثابت و بالا ، جواز کسب هایی که به نام فرد است ، شرکت هایی که به نام فرد ثبت شده ، شغل های پایدار و ثابت ، از قبیل استخدام فرد در ارگان های دولتی و خصوصی که از طرف کارفرما برای فرد بیمه رد شده باشد ، می باشد .


تای (Tie) اجتماعی:

شامل جاب آفر ، تعهد سربازی ، اجاره نامه ی خانه برای بعد از بازگشت ، داشتن self-business  (شغلی که خود فرد مالک آن بیزنس باشد)  یا شغل والدین با درآمد مناسب در کشور خود ، فرصت های شغلی که بعد از بازگشت به کشور برای فرد حفظ شده باشند ، گرفتن مرخصی از کارفرما مبنی بر اینکه موقعیت شغلی فرد ، برای بعد از باز گشت فرد به کشورش ، محفوظ خواهد ماند.
به طور کلی ، هر چه قدر تای (Tie) های فرد با کشورش بیشتر و محکم تر باشد ، احتمال بازگشتن فرد به کشورش بیشتر بوده و به تبع آن شانس ویزا شدن فرد در ویزا های موقت ، افزایش می یابد.
لازم به ذکر است که وجود تای (Tie) ها ، در برنامه هایی که منجر به اقامت دائم میشوند نظیر برنامه ی خود اشتغالی فدرال کانادا یا برنامه های کارآفرینی استان های مختلف یا برنامه ی اکسپرس انتری ، به هیچ عنوان ضروری نمی باشد.

نویسنده:هیوا خالصی زاده

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران