desktop
+98-51-31772
 سه شنبه 07 اسفند 1397

دومین جلسه تخصصی خدمات بین المللی فیدس با موضوع بررسی شرایط اخذ اقامت سوئد و آلمان برای کادر درمان

موضوع مهاجرت کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، متخصصان آزمایشگاه و ... همواره یکی از پرسش های اصلی متقاضیان بوده است. از این روی و پیرو سلسله جلسات و نشست های تخصصی خدمات بین المللی فیدس و به دلیل استقبال بی نظیر از جلسه اول، دومین جلسه تخصصی مهاجرت کادر درمان با تاکید بر اخذ اقامت سوئد و آلمان برگزار گردید.

 

در این جلسه مجددا براساس نیاز کشورهای اروپایی به کادر درمان با تاکید بر کشورهای سوئد و آلمان، شرایط مهاجرت به این کشورها برای پزشکان، پرستاران، و سایر متخصصین علوم پزشکی و درمانی مورد بررسی قرار گرفت.

 

کشور سوئد به دلیل نیاز به نیروی متخصص در علوم پزشکی و درمانی، به کادر درمانی که خارج از اتحادیه اروپا (مانند ایران) تحصیل کرده باشند این فرصت را می دهد تا با طی کردن چند گام (معادل سازی و اخذ تاییدیه مدارک، فراگیری زبان سوئدی و گذراندن دوره کارآموزی) امکان ورود به نظام پزشکی سوئد را پیدا کنند. اگرچه که داشتن مدرک زبان بسیار موثر است اما در این برنامه امکان اقدام بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. امکان همراهی اعضای خانواده از ابتدا نیز از دیگر مزیت های این برنامه است.

 

کشور آلمان نیز با ایجاد فرصت های بسیار جذاب، این مسیر را برای کادر درمان که خارج از اتحادیه اروپا تحصیل کرده اند فراهم کرده است تا با طی کردن مراحلی (معادل سازی و اخذ تاییدیه مدارک، فراگیری زبان آلمانی و گذراندن دوره کارآموزی) امکان ورود به نظام پزشکی آلمان را پیدا کنند.یکی از مزایای مهم مهاجرت کادر درمان به آلمان، امکان اخذ بورسیه برای مدت کارآموزی است که در این جلسه این فرصت مورد بررسی قرار گرفت.

 

نحوه مهاجرت، مدارک مورد نیاز و هزینه های زندگی سوالاتی بود که در انتها به آن ها پاسخ داده شد.